Wydarzenia 2009

 Ważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w 2009 roku: 

 ____________________________________________________________________________

 


Wigilia GOK, 15.12.2009 

Wigilia 2009

Przejdź do galerii >>


Święto Niepodległości, 11.11.2009 

Obchody Dnia Niepodległości w naszej gminie rozpoczęły się mszą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Moszczenicy, skąd uroczystości przeniosły się na scenę GOK, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Rozpoczął ją tradycyjnie przewodniczący Rady Gminy - pan Marceli Piekarek przemówieniem okolicznościowym. Na deskach GOK z programem "Gaude Mater Polonia" wystąpili aktorzy Teatru Faktu i Publicystyki. Wystąpiła również Orkiestra Dęta z Moszczenicy. Tego dnia miała też miejsce premiera nowej ksiązki pt: "Moszczenica XX wieku w fotograficznym zapisie", wydanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Moszczenicy.     

Przejdź do galerii >>Tkacze na "Sabałowym Bajaniu", 12-16.08.2009 

Kapela Ludowa "Tkacze" w dniach 12-16 sierpnia 2009r. była w Bukowinie Tatrzańskiej na XLIII "SABAŁOWYM BAJANIU". Reprezentanci Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy wystapili w składzie: jan Łaski (akordeon), Piotr Chorąży (skrzypce), Karol Radomiak (klarnet), Czesław Matera (bęben ze stalką), Jakub Król (śpiew). Piotr Chorąży zdobył wyróżnienie w kategorii instrumentalistów - skrzypce z przygotowanym repertuarem - "Oberek z Moszczenicy" i "Polka z Gajkowic".
"Sabałowe Bajania" są imprezą ogólnopolską i uczestnicy poszczególnych konkursów prezentują wysoki poziom artystyczny.      

Przejdź do galerii >>


Wakacyjny Festyn z GOK-iem, 15.08.2009 

Dnia 15 sierpnia 2009r. Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy zorganizował imprezę pod nazwą "Wakacyjny Festyn z Gok-iem". Rozpoczęcie festynu odbyło się już o godzinie 8.00 - integracyjnym konkursem wędkarskim o puchar Ziemi Moszczenickiej, którego organizatorem był Polski Związek Wędkarski - koło nr 9 w Moszczenicy.
O godz. 10.00 - odbył się wakacyjny turniej szachowy juniorów o puchar Dyrektora GOK. Zwycięzcami zostali: Klaudia Wysmyk z Moszczenicy i Artur Ziemba z Piotrkowa Trybunalskiego.Kolejną konkurencją był turniej piłki siatkowej plażowej o puchar Dyrektora GOK. Zacięcie walczyło sześć drużyn, najlepszą okazała się drużyna, na której czele stał Adian Szewczyk. Tłumy widzów przyciagnął konkurs zręcznościowy kierowców. Zwyciężyli w nim: Bartosz Gradowski, startujący w kategorii samochodów do pojemności 1300ccm, oraz Janusz Szafraniec, który jechał samochodem z silnikiem powyżej 1300ccm. Automobilklub Piotrkowski zorganizował również widowiskowy pokaz stuntu motorowego. O godznie 15.00 na stadionie Włókniarz odbył się inauguracyjny mecz piłki nożnej IV ligi: Włókniarz Moszczenica - KS Paradyż, który potyczkę wygrał. W przerwie meczu wystąpiła orkiestra dęta z Moszczenicy.
Gwiazdą wieczoru był zespół folkowy REDLIN i zespół KOP - "Piosenki z Półki Gomułki". Mieszkańcy Moszczenicy wraz z artystami śpiewali znane i lubiane piosenki. Ostatnią atrakcją była dyskoteka do późnych godzin nocnych. Dodatkowymi atrakcjami było wesołe miasteczko tłumnie oblegane przez dzieci.     

Przejdź do galerii >>
Przejdź do galerii nr 2 >>


Spływ kajakowy, 08.08.2009 

W dniu 08.08.2009r. Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy zorganizował spływ kajakowy rzeką Pilicą na trasie Biała - Barkowice. Rzeka Pilica to malowniczy i urozmaicony szlak kajakowy. Koryto rzeki jest kręte, z dużą ilością wysp, rozlewisk, starorzeczy. Brzegi obfitują w urokliwe miejsca na biwak. Czysta woda zachęca do koąpieli, zaś okolica urzeka atrakcjamikrajobrazowymi. Pilica jest wręcz wymarzonym miejscem dla kajakarzy. Na mecie naszej trasy na wioślarzy czekała niespodzianka w postaci ogniska i kiełbasek. Zadowoleni uczestnicy spływu wracali do domów myśląc o powtórzeniu wyczynu w przyszłym roku.

Przejdź do galerii >>


XXII Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety w Szydłowcu, 14.06.2009 

W dniu 14.06.2009r. odbył się XXII Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety w Szydłowcu. Organizatorem tegorocznej imprezy było Szydłowskie Centrum Kultury – Zamek. Z Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy wystąpiła Kapela Ludowa ‘TKACZE’. Celem przeglądu jest popularyzacja dorobku zespołów prezentujących polski folklor taneczny i muzyczny opracowany artystycznie, upowszechnianie kultury ludowej oraz doskonalenie warsztatu twórczego uczestników. W kategorii kapel i zespołów folkowych Kapela Ludowa ‘TKACZE’ w składzie: Jan Łaski, Mieczysław Czapla, Piotr Chorąży, Karol Radomiak, Henryk Sipiński, Czesław Matera, Jakub Król zajęła II miejsce.

Przejdź do galerii >>


Bal  Emerytów i Rencistów, 13.06.2009 

Trzynastego czerwca w sobotę w Gminnym ośrodku Kultury w Moszczenicy spotkali się emeryci i renciści aby świętować, co prawda, z opóźnieniem –Dzień Matki. Na imprezę przybyło ponad siedemdziesiąt osób, które powitała przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów pani Janina Cybula a życzenia wszystkim matkom złożył dyr. GOK Jerzy Korytkowski. Następnie wystąpiły dzieci z SP w Moszczenicy w bajce o Czerwonym Kapturku oraz Mateusz Galia laureat Przeglądu w Woli Krzysztoporskiej. Następnie rozpoczęła się degustacja potraw przygotowana przez członkinie Związku pod kierownictwem pani Janiny Cybuli i Leokadii Fałek. Serwowano m. in. młodą kapustę, kotlety schabowe ,rosół z kluskami oraz zimne zakąski i napoje Po smacznym posiłku można było bawić się przy muzyce mechanicznej do późnego wieczora. Podczas takich wspólnych spotkań poznały się i związały przysięgą małżeńską trzy pary, co z dumą podkreśla pani Janina Cybula, główny organizator imprez organizowanych przez ZERiI.

Przejdź do galerii >>


Wojewódzkie Święto Ludowe, 31.05.2009 

31 maja 2009 rokuw Moszczenicy miały miejsce obchody Wojewódzkiego Święta Ludowego, które zorganizowane były przez Zarząd Wojewódzki PSL w Łodzi. Imprezę rozpoczął turniej piłki nożnej chłopców, w którym puchar zdobyła drużyna klasy IVa ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy. Część oficjalną obchodów rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w Kościele Parafialnym, po której nastąpił uroczysty przemarsz na stadion GLKS. Uroczystość otworzył Starosta Piotrkowski Stanisław Cubała, po którym głos zabrali kandydaci do Parlamentu Europejskiego. Wystąpili również artyści z GOK, wraz z Tolkiem Gałązką. Gościnnie wystąpiła Radomszczańska Kapela Ludowa.

Przejdź do galerii >>


VII Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej, 24.05.2009 

W dniu 24 maja 2009r. w Sieradzu odbyły się VII Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej "Od Kujawiaka do Oberka - autentyzm i inspiracje". Wzięło w nich udział 30 kapel ludowych i 9 skrzypków. Z Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiła Kapela Ludowa "Tkacze" i indywidualnie w kategorii skrzypków pan Mieczysław Czapla. Zarówno w kategorii zespołów jak i solistów kapela ludowa i skrzypek - pan Mieczysław Czapla zajęli I miejsce. 


Przejdź do galerii >>VII Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych, 19.05.2009 

W GOK w  Moszczenicy 19 maja 0dbył się VII Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych. W kategorii Szkół Podstawowych wygrali uczniowie klasy 0 ze Szkoły podstawowej w Babach, którzy przdstawili program "Ratujmy naszą planetę". Wystapili oni pod opieką pani Doroty Olczyk. W kategorii klas 4-6 bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy, którzy opd okiem pani Ewy Baranowskiej wystawili sztukę pt: "Czerwony Kapturek szuka księcia". W kategorii gimnazjum wygrała Grupa Teatralna "Imaginacja"z GOK w przedstawieniu "Kochaj życie, kochaj świat, carpe diem", których przygotowała pani Lidia Winciorek. Wyróżnienie za osobowość aktorską otrzymały: Julia Sokół oraz Monika Grzanek. Święto Konstytucji 3 Maja, 3.05.2009 

W niedzielę 03.05.2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pw Podwyższenia Krzyża Św. w Moszczenicy. Natomiast w Gminnym Ośrodku Kultury Pan Marceli Piekarek wygłosił przemówienie okolicznościowe, a młodzież z koła teatralnego z GOK wystąpiła w montażu słowno muzycznym. Całość uświetnili Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi: Sylwia Nowicka- Połońska (sopran), Wojciech Strzelecki (tenor), Zbigniew Rymarczyk (akompaniament). Zaprezentowali utwory z krainy filmu, operetki i musicalu”. Licznie przybyłym mieszkańcom Moszczenicy występy bardzo się podobały, na co dowodem był wspólny śpiew z artystami.

Przejdź do galerii >>

XIV Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej, 7.04.2009 

W tym roku miała już miejsce czternasta edycja Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej. Do GOK zjechali się młodzi  artyści ze szkół podstawowych i gimnazjów z Bab, Srocka, Rękoraja, Brzozy, Gazomii i Piotrkowa Trybualskiego. Nie zabrakło również reprezentantów Moszczenicy. Poziom jaki rprezentowali uczestnicy konkursu był na bardzo wyskokim poziomie, o czym świadczy ilość nagród rozdanych przez jury, a było ich aż 19. Wręczono też 17 wyróżnień. Najlepsi okazali się: Julia Dybała, Krzysztof Wojtysiak, Julia Krawczyk, Sylwia Ceranka,, Mateusz Galia, zespół "Stokrotki" z Gazomii, "Wesołe nutki" z Brzozy, mateusz Błaszczyk, Cieslak Justyna, Wiktoria Burda, Mateusz Pietrzkowski, duet: Sylwia Smuga - Łukasz Toma, zespół "Fleciki" z Brzozy, Anna Kozub, Patrycja Mirowska, Magdalena Berner z katolickiego Gimnazjum w Piotrkowie Trybunalskim oraz duet: Kamil Magacz- Woś Paweł.
Do zobaczenia za rok...


IV rocznica śmierci Jana Pawła II, 3-5.04.2009

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy włącza się do uroczystości upamiętniających śmierć naszego Papieża - Polaka Jana Pawła II. Tym razem uroczystości zaplanowane były na dwa dni. W piątek 3.04.2009  wyświetlono film  pt. "Jan Paweł II. Człowiek, który zmienił świat". Część artystyczna miała miejsce w niedzielę. Rozpoczęła się ona od pojawienia się na scenie GOK księdza proboszcza Bogumiła Bylinki, który przedstawił zgromadzonym fragmenty z życia Ojca Świętego. Wręczono też księdzu statuetkę, w podziękowaniu za wieloletnią współpracę z GOK. Na scenie wystąpili: orkiestra dęta z Moszczenicy, koło teatralne, zespół wokalno-instrumentalny Krzysztofa Bylinki, "Okaryna", "Snakersi" i "Tkacze".

Przejdź do galerii >>

Dzień Kobiet, 08.03.2009

W niedzielę, 8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy odbyły się występy artystyczne z okazji Dnia Kobiet. Na scenie wystąpili: zespół instrumentalny "Camerata" (instruktor: Jan Dudkiewicz), członkowie koła teatralnego (instruktor: Lidia Winciorek), Zespół Ludowy "Tkacze" oraz Zespół Piosenki Ludowej "Magda" (instruktor: Jan Łaski), Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Wesołe Wełniaczki" (instruktor: Elżbieta Góra), zespoły tańca nowoczesnego - "KASKADA", "PARAGRAF", "STARS" (instruktor: Magdalena Piątkowska), zespoły wokalno-instrumentalne "Okaryna" i "Snakersi" (instruktor: Dariusz Magacz), zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem Krzysztofa Bylinki. Gościnnie zaprezentował się Zespół Śpiewaczy z Opatówka. Wraz z zespołem "Opatowianie" do GOK przybył wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego - Józef Wanga, Wójt Gminy Opatówek - Sebastian Wardencki, oraz dyrektor GOK w Opatówku - pani Mieczysława Jaskółka. W trakcie programu odbył się konkurs o tytuł najbardziej wszechstronnej gospodyni pt. "Gospodyni naszej gminy". Wzięły w nim udział panie z KGW: Marta Rózga, Zofia Bogdan, Teresa Korytkowska, Halina Justyna i Grażyna Adamus, a umiejętnościami, jakimi musiały się wykazać były: m.in. taniec, dowcip, piosenka, praca w kuchnioraz znajomość przepisów ruchu drogowego. Najwszechstronniejszą gospodynią naszej gminy okazała się Teresa Korytkowska, która otrzymała również nagrodę publiczności. Nagrody w konkursie ufundowali: Starosta Powiatu Piotrkowskiego - Stanisław Cubała, Przewodniczący Rady Gminy w Moszczenicy - Marceli Piekarek, Wójt Gminy Moszczenica - Bogusław Lech, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy - Jerzy Korytkowski, Przewodnicząca Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Moszczenicy - Halina Derach, Przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Janina Cybula oraz w imieniu Komendy Miejskiej Policji - sierżant sztabowy Jerzy Majewski. W jury zasiedli zaproszeni goście oraz sponsorzy. Sekretarzem jury została Elżbieta Góra. Całość poprowadził dyrektor GOK - Jerzy Korytkowski.

Dyrekcja GOK składa podziękowania jury, instruktorom oraz zespołom występującym na scenie, pracownikom GOK, a w szczególności państwu Elżbiecie i Kazimierzowi Górom za pomoc w organizacji imprezy.

Przejdź do galerii >>


Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Little Stars of Big Stage",  20.02.2009

W piatek do GOK w Moszczenicy zjechali się młodzi artyści, aby spróbować swych sił w śpiewie, lecz tym razem po angielsku. Jury w którym zasiadali: p. Irena Czwenar, p. Justyna Szafrańska, p. Hanusz Kowalczyk oraz p. Jan Dudkiewicz nie miało łatwego wyboru i przyznało:
w kategorii soliści I-III dwa pierwsze miejsca: Aleksandrze Kacperskiej z Proszenia, która zaprezentowała utwór "Tiger`s jump" oraz Julii Dybale z Bab za piosenkę "Please, tell me daddy". W kategorii zespoły I miejsce zdobył duet: Adam Smejda, Jakub Bogusławski z Golesz Dużych, którzy doskonale wcielili się role braci Blues w piosence "Sweet home Chicago". II miejsce zajęły Katarzyna Pokora i Dorota Nowakowska ze Straszowa, za świetne wykonanie utworu "Ob, la, di, ob, la, da" grupy The Beatles. III nagroda przypadła Dawidowi Jarzębskiemu i Piotrowi Roksela z Bogdanowa, którzy zaprezentowali utwór "Baby, can I hold You tonight?" z repertuaru Tracy Chapman. W kategorii: soliści IV-VI bezkonkurencyjna okazała sie Roksana Jureńczyk z Gorzkowic, której jury przyznało nagrodę za najlepszą interpretację, a która przedstawiła piosenkę z repertuaru Whitney Houston "I have nothing". Na II pozycji uplasowała się Wiktoria Olejnik z Gorzkowic za piosenke pt. "For life". III nagrodę zdobył Severyn Cybula z Bab za "Son of the blue sky". W kategorii zespoły IV-VI I miejsce przypadło Pałulinie Możdzeń i Oldze Wawrzyńczak z Gorzkowic za utwór "This is me". II miejsce zajał zespół z Wolborza w składzie: Gabriela Wojciechowska, Katarzyna Pietrzak, Anna Kozłowska, Karolina Kielska, za utwór "Mamma Mia". III nagroda powędrowała do zespołu "Three Musketeers" z bab, którzy zaprezentowali utwór Billy`ego Joel`a "Uptown girl". Była to druga edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej i z niecierpliwością oczekujemy trzeciej...

Przejdź do galerii >>Bal karnawałowy emerytów i rencistów, 07.02.2009

W sobotę odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy pierwszy w tym roku bal karnawałowy emerytów i rencistów. Doskonałe jedzenie, świetna muzyka i znakomita zabawa - to walory, które przyciągają każdorazowo wielu uczestników. Pani Janina Cybula - od lat przewodnicząca Związku - stara się bardzo, aby wszyscy byli zadowoleni. Pomimo swojej choroby, sama w domu przygotowuje potrawy, gdyż jak twierdzi - "przez żołądek do serca". W czasie balu odbywają się inscenizacje teatralne, a wśród artystów wymienić należy Leokadię Fałek, Teresę Statkiewicz i Tomasza Cybulę - męża p. Janiny. 
W tym roku p. Janina zamierza jeszcze urządzić cztery bale i sześć wycieczek krajowych...

Przejdź do galerii >>


Bal przebierańców, 05.02.2009

Na balu przebierańców, który odbył się w ostatnim tygodniu ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy, pojawili się m.in. król, królowa, księżniczki, Zorro i wiele innych kolorowych postaci. dzieci wraz z rodzicami bawili się przy muzyce, którą sterował DJ Michał Chorąży. GOK przewidział wiele nagród za udział w licznych konkursach prowadzonych, jak zwykle z werwą, przez panią Elżbietę  Górę - instruktorkę tańca. W piatek odbyło się w GOK jeszcze spotkanie szachistów, miał miejsce turniej tenisa stołowego oraz wyświetlono film pt.: "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki. W ten sposób zakończyły się ferie zimowe z GOK, z których skorzystało ponad 300 dzieci.

Przejdź do galerii >>


Ferie zimowe, 26.01-06.02.2009

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury zapewnił dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy wiele atrakcji, aby choć bezśnieżne na długa zapadły w pamięci. Animatorzy GOK przez dwa tygodnie ferii prowadzili zajęcia - m.in. działało koło plastyczne i teatralne, organizowane były zajęcia muzyczne i taneczne. Wszyscy chętni mogli także spróbować swoich sił w aerobiku i tańcu nowiczesnym.Rozegrany został również turniej szachowy. Pracownicy łódzkiego teatru przeprowadzili zajęcia teatralne. Zorganizwowane zostały również cztery wycieczki: do Piotrkowa Trybunalskiego (zwiedzanie Zamku Królewskiego, basen), do Tomaszowa Mazowieckiego (Skansen rzeki Pilicy, kręgielnia), do Krzemionek Opatowskich (podziemna trasa turystyczna, wystawy: "Górnictwo krzemienia w neolicie", "Osadnictwo górników epoki kamienia", wioska neolityczna) oraz do Sromowa (wystawa drewnianych figur). Przez cały czas działało również kino zimowe.

Przejdź do galerii >>


Dzień Babci i Dziadka, 22.01.2009

W dniu 22.01.2009r. w GOK w Moszczenicy odbył się program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babach w montażu słowno-muzyczno-tanecznym pt: "Legenda o poznańskich koziołkach", który przygotowany został panie: Teresę Włodarczyk, Małgorzatę Gradowską, Elżbietę Królikiewicz oraz Marię Bylinkę, która odpowiadała za oprawę muzyczną występu. Na scenie pojawiły się również zespoły artystyczne GOK - członkowie  koła teatralnego (opiekun: Lidia Winciorek), zespół tańca ludowego "Wesołe Wełniaczki"  (opiekun: Elżbieta Góra), zespoły tańca nowoczesnego: "Paragraf", "Stars" i "Kaskada", działające pod kierunkiem p. Magdaleny Piątkowskiej, zespół instrumentalny "Camerata" (opiekun: Jan Dudkiewicz), a także Dziecięcy Zespół Wokalno-Instrumentalny "Okaryna" oraz "Snakersi" (opiekun: Dariusz Magacz). Zaprezentowali się również laureaci IV Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Podczas występów  Kapituła Gminnego Ośrodka Kultury w składzie: Alicja Sokół, Łukasz Toma, Piotr Chorąży pod przewodnictwem dziadka Jerzego Korytkowskiego nadała honorowe tytuły Babci - Przyjaciela GOK oraz Dziadka - Przyjaciela GOK. Te zaszczytne wyróżnienia otrzymali: p. Halina Derach, Janina Cybula, Marceli Piekarek oraz Jan Kaźmierczak. Całość poprowadził Łukasz Toma.

Przejdź do galerii >>


IV Festiwal Kolęd i Pastorałek, 14.01.2009

W GOK w Moszczenicy odbył się IV Festiwal Kolęd i Pastorałek. W konkursie uczestniczyło ok. 50 młodych artystów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nagrody w oszczególnych kategoriach otrzymali: W kategorii soliści kl. 0-III: Mateusz Galia (SP Moszczenica) oraz Julia Dybała (SP Baby). Wyróżnienia otrzymali: Julia Krawczyk i Krzysztof Wojtysiak. Oboje z SP w Babach.W kategorii soliści kl. IV-VI nagrody powędrowały do: Jakuba Jakiela (SP Baby), Joanny Świątek (SP Gazomia), Mateusza Krawczyka, Sylwii Smuga i Łukasza Tomy (SP Moszczenica). Wyróżnienia otrzymali: Joanna Ignatowicz (SP Baby), Wiktoria Burda, Patrycja Kawnik (SP Gazomia) oraz Paulina Sitarek (SP Szydłów). W kategorii zespoły wokalne zwyciężyli: zespół "Witoski" z Szkoły Podstawowej w Szydłowie oraz "Czasoumilacze" z Bab. W kategorii soliści-gimnazjum nagrody powędrowały do Anny Kozub i Mateusza Krawczyka z Gimnazjum w Moszczenicy. Jako duet najlepiej zaprezentowali się Anna Kozub i Mikołaj Krawczyk z Moszczenicy. Jury podkreśliło dobry poziom wykonania utworów, duże zaawansowanie, nie tylko, młodzieży, ale również nauczycieli i insruktorów oraz fakt, że repertuar został dostosowany do możliwości wykonawców. 

Przejdź do galerii >>


XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 11.01.2009

11 stycznia 2009 roku na terenie Gminy Moszczenica odbyła się zbiórka pieniędzy na rzacz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem graliśmy pod hasłem: "Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.  Wolontariusze kwestowali przed kościołami w Moszczenicy, Babach, Srocku i Karlinie. W Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy kwesta trwała cały dzień. O godz. 16.00 na scenie GOK rozpoczął się koncert zimowy na rzecz WOŚP, w którym zaprezentowała się orkiestra dęta z Moszczenicy, po której wystąpił sołtys Tolek Gałązka oraz Pani Apolonia. Dyrektor GOK wręczył również dyplomy strażakom: Januszowi Dymeckiemu, Adrianowi Wojtysiakowi, Dariuszowi Gajdzie oraz Waldemarowi Dutkiewiczowi za ich wieloletni wolontariat na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główną atrakcją wieczoru był występ grup "RUEDA", która zagrała muzykę latino, sprowadzając nam kubańskie klimaty w samym środku zimy. Dzieciom najbardziej podobała się przejażdżka wozem strażackim na sygnale po Moszczenicy, który zabierał na pokład wszystkich chętnych. Pamiętajcie! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i jeden dzień dłużej...

Przejdź do galerii >>